​​​​​​​جستجوگران برتر علم آموز

Д Ж О Б А Р Э Л М

​معرفی دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ 
دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ با نام اختصاری "СПБГУ"، یکی از بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه های کشور روسیه می باشد. این دانشگاه در سال 1724.م معادل سال 1103.ش توسط پتر کبیر در سنت پترزبورگ ساخته شد. دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ در دو پردیس اصلی واقع شده است؛ یکی در جزیره ی واسیلیفسکی در مرکز شهر و دیگری در پیترگوف یا همان پترودواریتس سابق در حومه ی جنوب غربی شهر
چهره های مشهور روسیه مانند رئیس جمهور و نخست وزیر پیشین روسیه ولادیمیر پوتین و ریاضیدان میکائیل گرموف در این دانشگاه درس خواندند.
این دانشگاه رتبه 301-400 جهانی دارد و در رتبه بندی QS رتبه 235 دانشگاه های جهان را از آن خود کرده است.
دانشجویان ایرانی و خارجی سایر کشورها برای گرفتن پذیرش از این دانشگاه می بایست در آزمون ورودی شرکت کرده و پس از گرفتن نمره قبولی در رشته مورد نظر خود تحصیل کنند.
محتوا آزمون ورودی رشته های پزشکی و دندانپزشکی زیست و شیمی است که به زبان روسی برگزار می شود و محتوا آزمون ورودی رشته های مهندسی ریاضی و فیزیک می باشد. داوطلبان سایر رشته ها نیازی به شرکت در آزمون ورودی نداشته و فقط باید در دوره آموزش زبان روسی شرکت کنند.
دوره پادفک این دانشگاه سالانه با پذیرش 100 دانشجو خارجی برگزار می شود و شهریه سالانه این دوره در دانشگاه سنت پترزبورگ سه هزار و هفتصد دلار می باشد.
آخرین مهلت ثبت نام در دوره پادفک هر ساله معمولا تا اواسط ماه ژوئیه است.
شهریه ی سالانه در رشته های پزشکی و دندان پزشکی سالانه کمتر از 5000 دلار می باشد

​با استفاده از این لینک از گوگل به مکان دانشگاهت برو!

شهریه ی دوره ها